Jak wygląda rynek kawowy w naszym kraju? Czy teraz będzie w czym wybierać, jeżeli chodzi o różnorakie gatunki?

Posted on 05/06/2019 7:51am

Kultura picia kawy to sposób, w jaki prawdziwi zwolennicy kawy celebrują smakowanie takiego wyjątkowego trunku. Z myślą o takich ludziach, dla których kawowy smak ma ogromne znaczenie, powstają w Polsce nowe palarnie oraz kawiarnie z wyrobami wysokiej jakości.


Uprzednio nie przywiązywaliśmy tak dużej wagi do picia kawy.




Pierogi z jagodami
Author: JAWO
Source: JAWO


Wynikało to głównie z tego, iż nie posiadaliśmy takich opcji. Towarów na rynku nie było za dużo, a jeżeli były to dosyć kiepskiej klasy. Najczęściej piło się kawę w zmielonej postaci, zalewanej wrzątkiem. To był najczęściej stosowany sposób, w którym podawano ten napój. Nie znano za bardzo ani tych drogich ekspresów do kawy, ani różnorakiego rodzaju akcesoriów, jakie w zaparzaniu kawy posiadają duże znaczenie.


coffeelab
Author: ultrakickgirl
Source: http://www.flickr.com


Obecnie zmieniło się to a na polskim rynku możemy natknąć się na spore ilości różnego rodzaju produktów powiązanych ze spożywaniem kawy. Już to, że w Polsce zbudowaliśmy kilka palarni kawy z prawdziwego zdarzenia, jak Coffeelab, to jest to wielki krok naprzód. Dzięki temu dostać można towar najwyższej świeżości, jaki będzie palony i zapakowany u nas w naszym kraju. Te sprawy posiadają także wielki wpływ na smak opisywanego ciemnego napoju - coffeelab.


Szklany garnek z ceramiczną pokrywką
Author: Neoflam
Source: Neoflam


Doskonałą sytuacją jest to, że możemy przebierać w gatunkach kaw. kawa Vergnano, czy też inne doskonałe rodzaje nie będą kłopotem, by je zakupić. Można ich spróbować, porównać, zrobić mieszanki i pobawić się tą wielokrotnością rodzajów kaw, jakie znajdują się na polskim - kawa vergnano.




Nie mówiąc już o stosowaniu różnych sposobów przygotowania kawy. Jeżeli chodzi o temat kawy, jej rodzajów i zaparzania, z pewnością ciężko się tym tematem znudzić, bo to bardzo ciekawa kwestia.

Tags: kawa, ekspres, zakup, sposób, kłopot