Jak urządzać małą kuchnie? Czy istnieje na to najbardziej właściwy sposób? Czy zwyczajne meble będą pasować?

Posted on 07/09/2017 7:47am

Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych dość często mają niezbyt duże kuchnie. Są takie, które mają tylko 4 metry kwadratowe. Bardzo często jednakże ich wielkość waha się od sześciu do dziewięciu metrów. W tych kuchniach na pewno trzeba zainstalować meble na wymiar. Dzięki nim jesteśmy w stanie funkcjonalnie zagospodarować każdą nawet niezbyt dużą przestrzeń.

www
W meblach do zabudowy umieszczamy płytę oraz piekarnik, wąski zlew i jeżeli nie da się inaczej to również małą lodówkę pod blatem. Okap też powinien być mały, najlepiej podszafkowy. Jeśli jest niezbyt wiele miejsca na zabudowę to zamiast dwóch rzędów górnych półek jesteśmy w stanie zrobić trzy, pod sufit. W małej kuchni możemy umieścić również mały blat instalowany na ścianie, który będzie spełniał rolę składanego stołu. W miejscu pomiędzy szafkami warto zlokalizować reling, na którym znajdą się akcesoria kuchenne.Jak w kuchni znajduje się okno to dajemy tam zazdrostkę albo roletę, gdyż bardziej przestrzenne dekoracje okienne będą tylko przytłaczać małe pomieszczenie. Aby było przytulniej dobrze zadbać o dodatki takie jak: chodnik, podkładki i rękawice kuchenne. W każdej kuchni, małej czy dużej, powinny znaleźć się ciekawe akcesoria. Potrzebne, lecz prezentujące się dodatkowo bardzo atrakcyjnie. W sklepach odnajdziemy parę interesujących produktów, jak Hario Dripper, czyli bardzo przydatny zestaw do zaparzania przepysznej kawy - akcesoria marki Hario. Na uwagę zasługuje również Henry Emile, co oznacza markowe akcesoria do kuchni.

To sprawia, że każda z kuchni jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Tak jesteśmy w stanie zaaranżować każdy rodzaj kuchni, zwłaszcza zaś w niedużej kuchni tego rodzaju elementy sprawdzają się doskonale. Stąd że trudno na mniejszym metrażu wyeksponować coś charakterystycznego, ponieważ nie znajdujemy na to miejsca, natomiast te akcesoria perfekcyjnie tworzą klimat wnętrza. Tak samo, w małej kuchni nie zapominać należy o najlepszym oświetleniu. Jak robimy coś wieczorem to oczywiście konieczne jest górne światło, natomiast w pozostałych sytuacjach warto zdecydować się na klimatyczne, punktowe światło. Czas spędzony w tego rodzaju kuchni będzie miłym przeżyciem.

Tags: kawa, akcesoria, okap