Jak można błyskawicznie wypełnić rozliczenie podatkowe?

Posted on 10/04/2019 7:34am

Ten, kto w danym roku kalendarzowym uzyskał zysk finansowy, musi mieć na uwadze, że należy rozliczyć się z właściwym urzędem skarbowym. Czasami jednak pity sprawiają wiele kłopotów – właśnie po to powstają programy pozwalające szybko uzupełnić dokumenty.
pity 2016 program
Author: swimboy1
Obowiązek rozliczania się z fiskusem nie obejdzie nikogo, kto zarabia. Każdego roku mnóstwo ludzi nie wie, jak właściwie się rozliczyć – potwierdza to rozliczenie pit 2015 roku. początkową przeszkodą, którą można napotkać na swej drodze do rozliczenia, jest wybranie właściwego formularza. Dla osób które pracują, będących emerytami albo pobierających zasiłki, właściwym wyborem jest pit-37. Z kolei dla osób mających przedsiębiorstwo, na których nakładany jest podatek 18 albo 32% a także tych, zarabiających na wynajmowaniu mieszkania, właściwy będzie pit-36. Czerpiący zysk z ryczałtu powinni wypełnić pit-28, a sprzedający nieruchomość – pit-39. Jak widać, pity mogą sprawić wiele problemów. Właśnie z tego powodu jedną z częściej poszukiwanych fraz w wyszukiwarkach z pewnością niebawem będzie: pity (https://www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/umowa-zlecenie/) 2016 program (zobacz więcej).


Od konieczności złożenia deklaracji nie można uciec. Przeważnie powinno się go złożyć najpóźniej do końca kwietnia. Wyjątkiem są osoby, czerpiące dochód z wynajmowania mieszkań – oni muszą złożyć własne zeznania do ostatniego dnia stycznia. Jeśli do tego okresu do właściwego urzędu skarbowego nie wpłynie pit, może to się skończyć poważną karą finansową, która sięga do 30 tysięcy zł.


rozliczenie pit 2015
Author: Ctd 2005
W istocie rozliczenie pit 2015 nie musi być bardzo trudne . Na popularności zyskują dedykowane programy, które właściwe za nas wypełniają zeznanie podatkowe. Nie trzeba posiadania wiedzy podatkach, bo to program podpowiada nam, jakie rubryki trzeba wypełnić. Większość programów jest bezpłatna i łatwo można odnaleźć je w sieci.

Oczekujemy Ciebie! Zatem jesteśmy w serwisie - nasze świeże teksty pełne interesujących wiadomości są już opracowane. Trzeba jedynie kliknąć w link.

Obsługa tego typu programu jest bardzo prosta, a uzupełnienie deklaracji trwa jedynie paręnaście minut. Żeby uzupełnić pity 2016 program jest do tego idealny.


Współczesność wkrada się we wszystkie aspekty naszego życia. Dziś nie potrzebujemy już spędzać mnóstwa godzin z zeznaniem dla fiskusa. Można poświęcić parę minut na odnalezienie specjalnego programu, ściągniecie go, a później zostaje nam już tylko błyskawiczne uzupełnienie odpowiednich rubryk. Program umożliwia też przesłanie każdej deklaracji bezpośrednio do urzędu, bez wychodzenia z domu.

Tags: programy, dokumenty, przedsiębiorstwo, nieruchomość, zeznanie podatkowe