Inwestowanie – spore ryzyko, ale także duże zyski

Posted on 29/08/2018 1:27pm

Nie każdy z nas wie co to takiego gra na giełdzie. Istnieją różne powody dla których ta tematyka nie jest specjalnie znany. Jednym z nich może być fakt, iż jest to naprawdę nieproste wyzwanie. Każdy z nas słyszał o istnieniu Giełdy Papierów Wartościowych, znajdującej się w Warszawie. Jest to rynek, na którym realizowane są transakcje kupna i sprzedaży danych akcji co kilka dni. Już sama charakterystyka brzmi groźnie, dlatego też niewielu z nas może być zmobilizowanych do inwestowania swoich środków finansowych w udziały firm.
Istnieje sporo stron, czy magazynów, które wskazują nam rady przydatne przy inwestowaniu, szczególnie jeżeli dopiero rozpoczyna się swoją historię na giełdzie. Gra ta kusi, szczególnie, że w jeden dzień można zarobić naprawdę wiele. Należy tylko wiedzieć w co lokować i jak. Istotnym zapytaniem jest także to ile środków finansowych potrzeba mieć by móc zacząć grać na giełdzie - Odpowiedź może być zaskakująca, bowiem uważa się, iż nie ma żadnej kwoty minimalnej, a biorąc pod uwagę dodatkowe koszta takie jak prowizje, czy opłaty za pomoc domu maklerskiego, warto mieć 4-5 tysięcy. Jednakże trzeba mieć na uwadze, że inwestowanie to nie gwarantowany zarobek i można także wiele przegrać.
giełda
Source: pixabay.com


Należy posiadać osobę, która potrafi pomóc i wskazać w co i kiedy lokować. Samemu, patrząc na dziwne wykresy, zwane wykresami notowania lpp, istnieje duża szansa na to, iż prędko stracimy swoją motywację. Wytłumaczenie tego czym są owe wykresy nie jest wcale takie proste dla ludzi, którzy przedtem nie zajmowali się giełda. Należy zgłębić swą wiedzę na ten temat i przeczytać, że większa ilość firm notowana jest w systemie notowań ciągłych, co znaczy, że sprzedaże mogą być realizowane o dowolnej porze, istnieje kolejny rodzaj notowania, nazywany notowaniem na fikisingach, co oznacza, iż transakcje są realizowane tylko dwa razy w ciągu dnia. Notowania te sąpokazywane przez domy maklerskie i można obejrzenia ich w sieci.Oczywistym jest, iż gra na giełdzie nie należy do prostych wyzwań, dlatego też przy podejmowaniu decyzji o tym jakie akcje nabyć, warto wspomóc się analizą mci. mci analiza na pewno pomoże nam w podjęciu odpowiedniej decyzji, bowiem MCI zajmuje się w wspieraniu zespołów menedżerów w realizacji ich celów biznesowych.

Gra na giełdzie jest zadaniemciekawym, jeśli ma się szczęście albo umiejętności, można zarobić naprawdę wiele, jednakże warto zachować czujność i być na bieżąco z nowinkami odnoszącymi się do wartości przedsiębiorstw.

Tags: transakcje, prowizja, udziały