Internet przydatny w rozliczeniu Pit-u.

Posted on 18/09/2018 7:27am

W pierwszym kwartale roku nowe roku wszyscy podatnicy będą musieli rozliczyć się z fiskusem za rok 2013. Osoby, które będą robiły to samodzielnie, powinny zwrócić uwagę na rozliczenie PIT przez internet, gdyż taki sposób niesie ze sobą bardzo dużo plusów.


Kalkulator
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Na początku należy zaznaczyć, że uzupełnianie oświadczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą aplikacji w sieci jest kompletnie darmowe. Użytkownik nie musi robić za nic opłaty, nie ma żadnych ukrytych kosztów czy też opcja przesłania SMS.
Następna informacja, która przemawia za rozliczaniem się online to szybkość i wygoda calusieńkiego procederu. Podatnik wprowadza dane (link) w jakimkolwiek komputerze przyłączonym do Internetu (mieszkanie, praca, u bliskich) i następnie wysyła formularz do Urzędu Skarbowego. To oznacza, iż w ciągu paru albo kilkunastu minut mamy rozliczenie za miniony rok z głowy, bez tracenia czasu na dojazd do okienka pocztowego czy do Urzędu Skarbowego.

Aplikacja jest tak zaprojektowana żaby przeprowadzać użytkownika krok po kroku po formularzu (zobacz tu). Informuje go o ulgach podatkowych, podaje cały czas konieczne informacje i wskazuje rubryki, które trzeba wypełnić sumami. System cały czas dokonuje obliczeń żeby w razie potrzeby poinformować o przypuszczalnych pomyłkach użytkownika. Dzięki takiemu nadzorowi, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zrobimy gdzieś błąd i prześlemy niewłaściwą deklarację.

Dla osób niepokojących się o swoje dane, tłumaczymy, że wszystkie dane - tutaj - są szyfrowane i nikt do nich nie posiada dostępu, wyłącznie użytkownik, który je wpisywał. Szerzej jeśli chodzi o pit - deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych online, to małe piwo, a poza tym oszczędza czas i nasze pieniądze.

Author: k.s.