Do których odległych krajów najkorzystniej polecieć? Jakie są warte uwagi? Jakie istnieją najciekawsze oferty?

Posted on 03/08/2021 6:54pm

Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak łatwe jak dziś. Otwarte granice i coraz większa ilość tanich biur podróży sprawiają, iż jesteśmy w stanie polecieć w sumie w każde miejsce. Jeśli myślimy o lotach to od razu mamy na myśli ciekawe, odległe kierunki, te, które może odwiedzimy jedyny raz w życiu. Marzymy o nich, myślimy jak się przygotować do tego rodzaju lotu, poszukujemy najlepszych ofert. A najbardziej ciekawe jest to, iż mamy możliwości, żeby to zrobić. W dzisiejszym artykule dwa na pewno interesujące miejsca, jedno i drugie dość oddalone od naszego kraju.
Jedne z nich to Tokio, czyli stolica Japonii. To niezwykłe i nowoczesne miasto zlokalizowane nad Oceanem Spokojnym, wraz z pobliskimi ośrodkami, jak Jokohama, Kawasaki i Saitama, liczy sobie około 33-37 milionów mieszkańców (dowiedz się więcej). Miasto tworzą 23 dzielnice, nazywane są okręgami specjalnymi, jakie składają się na teren dawnego miasta Tokio po rozszerzeniu granic w 1932 roku. Jednakże jak wspomnieliśmy przed chwilą, typu Tokio to mowa też o całej prefekturze Tokijskiej, a jednocześnie o niezurbanizowanych terenach górskich. To dlatego ten cały zespół miejski określany jest po angielsku Greater Tokyo, co znaczy Wielkie Tokio. Tokio to najistotniejsze centrum polityczne, handlowe, edukacyjne oraz finansowe. Nie istnieje konkurencja w Japonii pod kątem liczby siedzib biur, ministerstw lub korporacji.
samolot
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com
Liczby nie zostawiają złudzeń, gdyż prawie 50% japońskich korporacji o najwyższym kapitale (więcej niż miliard jenów) ma tam swoją siedzibę. Prawie 10% całej ludności w Japonii jest zatrudniona na terenie prefektury Tokio, tworzone jest tam aż 16,8% dochodu narodowego. Coraz więcej osób decyduje się na Tokio, bardzo powszechne są więc loty do Tokio. Czasami można odnaleźć najciekawsze oferty, więc za najlepszą cenę można zwiedzić to niezwykłe miasto. Podobnie najlepiej pomyśleć o drugim omawianym mieście - Toronto. To najbardziej różnorodne pod kątem etnicznym miasto świata. Liczby mówią same za siebie, bo mieszka tam ponad sto pięćdziesiąt grup etnicznych. Według władz Toronto, to w najwyższym stopniu zielona metropolia świata.

Przeczytaj ten artykuł, to także jest świetny artykuł prezentowanego tematu. Nie zwlekaj i kliknij a na pewno się nie zawiedziesz.

miasto
Author: Bill Benzon
Source: http://www.flickr.com

W rzeczywistości, prawie jedną piątą powierzchni przykrywają tereny zielone, co na pewno odbiega od przeciętnej tego kontynentu, ponieważ najczęściej proporcja ta wygląda o wiele gorzej - jeden na dwadzieścia. Tak więc na każdego z mieszkańców przypada dziesięć drzew, jednocześnie więcej jest pól golfowych niż w innych miastach. Rough Valley Park jest najbardziej dużym na świecie terenem zielonym w obrębie granic miasta, ponieważ zajmuje powierzchnię około pięciu tysięcy hektarów (wejdź na stronę). Gdy będziemy w Toronto na pewno warto się do niego wybrać. Szczególnie to świetna propozycja dla osób, które kochają wielkie miasta, ale także bardzo bliski kontakt z naturą. Loty z Warszawy do Toronto oferowane są całoroczne, ale zależnie od tego, jaki jest miesiąc ceny mogą się różnić. Jeśli mamy więc w planach odwiedzić to niezwykłe miejsce, zaplanujmy wcześniej wylot.

Tags: lot, miasto, górskie tereny