Dlaczego warto przyjechać do Rzeszowa? Co oferuje ta miejscowość? Czym się odznacza?

Posted on 04/05/2021 7:42am

Rzeszów znajduje się na pograniczu Pogórza Karpackiego i Kotliny Sandomierskiej nad rzeką Wisłok. Odległość od rzeki najpierw wydawała się zjawiskiem negatywnym, trwało to aż do wyregulowania rzeki w początkach dziewiętnastego wieku. Miasto dawniej było otoczone dużą liczbą bagnistych terenów, jednak niektóre tworzono z premedytacją, celem zwiększenia obronności miasta.
hotel
Author: d.neuman
Source: http://www.flickr.com
W mieście jest rezerwat przyrody Lisia Góra, jest on położony nad Zbiornikiem Rzeszowskim. Zbiornik został sztucznie stworzony w 1973 roku. Plany były takie, iż zbiornik będzie spełniał funkcje wypoczynkowe oraz retencyjne. Na skutek ciągłego przynoszenia mułu z górnego Wisłoka na terenie zbiornika zaczęły powstawać liczne wyspy, jakie w znacznym stopniu zmniejszały właściwości retencyjne, lecz też wypoczynkowe. Od dobrych paru lat stosowane są różne działania i odmulanie wspomnianego zbiornika.
W Rzeszowie przyjemnie jest odpoczywać, ponieważ jest tu dużo różnych terenów zielonych. Jednym z takich miejsc jest dajmy na to Park Kultury i Wypoczynku. Leży na terenie zalewowym między Mostem Lwowskim a Mostem Karpackim. To bardzo duży rzeszowski park, stanowi zieloną ochronę miasta w momencie zagrożenia powodzią.

Interesujesz się tym działem? Czytaj zatem dalej (https://primaveraspa.pl/) o tym wątku w nowym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się podoba.

Najbardziej istotne założenia architektury powstawały w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, w tym czasie na lewobrzeżnej części rzeki tworzyły się duże osiedla mieszkaniowe. W parku możemy obejrzeć niewielką scenę przeznaczoną na koncerty, tam
hotel
Author: Holiday Inn Express San José Airport
Source: http://www.flickr.com
w porze letniej organizowane są imprezy w plenerze. Rzeszów jest dosyć popularnym miastem, w każdym roku przybywa tu wielu turystów.

Noclegi w Rzeszowie są na dość wysokim poziomie (sprawdź Best Western Hotel - https://coraltravel.pl/Egipt/Sharm-El-Sheikh/hotel/REGENCY-PLAZA-AQUA-PARK---SPA-RESORT/3916/40-4883-24FF.html - Ferdynand), nieważne czy mowa o ekskluzywnych miejscach, jak hotele w centrum Rzeszowa, albo popularnych, swojskich pensjonatach. W Rzeszowie ciągle odbywa się sporo szkoleń i konferencji, do miasta przyjeżdżają więc przedstawiciele wszelakich zawodów. Klimat miasta zachęca do kształcenia się, na każdym kroku znajdują się zabytki oraz ślady przeszłości. Po kursie możemy wyjść na miasto, aby zobaczyć jak wygląda tu nocne życie. Sporo jest miejsc, w których możemy spotkać się ze znajomymi. Więcej:

Tags: hotel, rezerwat, ochrona