Czy uda się spędzić wakacje na Pattaya? Prześwietlamy kawałek Tajlandii.

Posted on 14/06/2019 7:07am

Popularna opinia jest taka, że Pattaya to drogie, hałaśliwe i zasypane śmieciami miejsce i jeśli chce się przejechać kawałek Tajlandii to każdy inny, tylko nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto polecieć w tamte okolice? Czy dobrze jest wybrać Pattaya last minute w dobrej cenie?
Tajlandia
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Niekorzystna opinia o tym nadmorskim wczasowisku wzięła się stąd, że Pattaya pełna jest ogromnych hoteli i całodobowych klubów go-go i salonów masażu erotycznego. Przyjezdni turyści z najdalszych części globu najczęściej przybywają tu przede wszystkim po to, żeby się wyszaleć i nie myśleć o swojej codzienności i jest to dla nich synonim hasła wakacje pattaya. Nie jest to rejon bambusowych domków, zmęczonych twakacje pattayaakami, ulicznych straganów z lokalnym jedzeniem ani też ręcznie robionymi pamiątkami.

Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są po prostu wyższe.

Zobacz ten polecany serwis internetowy, a przekonasz się, że zawarte tam informacje są bardzo wciągające, ponieważ to zbliżona tematyka, co w tym poście.

Trzeba nastawić się na bary z kolorowymi drinkami, bary piwne na powietrzu, kiepskiej jakości jedzenie typu fast food, agencje turystyczne oferujące wycieczki albo nurkowanie z butlą. Na pewno nie da się zaprzeczyć, że warunki do uprawiania sportów wodnych są tam zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew popularnym opiniom, są dość czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu kilka dni, ponieważ w okolicy jest mnóstwo tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu także sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – najbardziej hałaśliwa strefa miasta, zatłoczona jachtami i statkami.


Tajlandia
Author: VnGrijl
Source: http://www.flickr.com
Za dnia zamienia się ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. Po zmroku budzi się do życia South Pattaya, aż błyszcząca od kolorowych neonów. Wieczorem po prostu aż roi się od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest również spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeżeli wybieramy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są również pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i słynie jako najlepsze miejsce do nauki windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i enklawę rdzennej populacji. Mimo to zdecydowana większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeżeli będziemy szukać wakacji typu „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, żeby nie były to okolice najbardziej hałaśliwe, ponieważ odcinamy sobie w ten sposób szansę na odpoczynek, których nie zrekompensują widoki ani atmosfera.

Tags: urlop, wakacje, Tajlandia, Pattaya, Pattaya Beach