Czy powinniśmy starać się o otrzymanie zwrotu podatku w związku z pracą za granicą? Jakie dokument jest potrzebny, by mieć możliwość zwrotu podatku z Holandii

Posted on 29/08/2018 2:30pm

Wyjeżdżając za granicę do pracy dobrze jest mieć na uwadze to, aby po powrocie rozliczyć podatek. Można w taki sposób otrzymać sporą gotówkę, która będzie bonusem do wcześniej wypracowanych pieniędzy.


O zwrot podatku z zagranicy dobrze jest się postarać, ponieważ z reguły w przeliczeniu na polskie pieniądze mamy całkiem duży zastrzyk pieniędzy. Natomiast musimy wiedzieć, iż jeżeli chcielibyśmy ubiegać się o zwrot takiego podatku, to musimy najpierw rozliczyć się rodzimym urzędem. Gdy chcemy mieć zwrot podatku z Holandii potrzebny jest Jaaropgaaf - zwrot podatku z Holandii. To holenderska karta podatkowa, na jakiej znajdują się informacje odnośnie uzyskanych dochodów za wcześniejszy rok. Tego typu dokument musi dostarczyć nam pracodawca, u którego byliśmy zatrudnieni. Jeśli natomiast podejmowaliśmy pracę w paru miejscach, to powinniśmy uzyskać Jaaropgaaf od wszystkich pracodawców.
Pitax.pl - rozliczenie PIT online
Gdy przerażają nas wszystkie te formalności, nie znamy dobrze języka i średnio wiemy jak się za coś takiego zabrać, to jest wyjście z takiej sytuacji. W naszym kraju jest dużo firm, jakie takie formalności mogą załatwić za nas. Zwrot podatku z zagranicy dzięki temu zdaje się być znacznie łatwiejszy. Idziemy w takie miejsce z potrzebnymi dokumentami. Już na miejscu trzeba wypełnić jeszcze dodatkową ilość dokumentów, w jakich podajemy wszystkie konieczne dane.

Podpisujemy konieczne oświadczenia jak również upoważnienia, a tego typu firma już wszystkim zajmuje się za nas. My dostajemy później gotówkę na konto i sprawa załatwiona. Warto jednak sprawdzić, jakie są prowizje takich firm, aby zbytnio nie przepłacić.

Tags: podatek, prawa, typ