Czemu warto udać się do Tunezji i co powinno się tam obejrzeć?

Posted on 09/01/2021 11:34am

Wielkie miasta pełne cennych skarbów starej architektury zachowane w stylu arabskim, urokliwe nabrzeża i modne kurorty, niesamowite stanowiska archeologiczne – tego typu atrakcje turystyczne ma w swoich granicach Tunezja.


Turyści nie bez powodu przybywają z taka chęcią na teren tego państwa, które ostatnimi laty urosło do rangi jednego z najważniejszych miejsc turystycznych w Afryce. Biura podróży kuszą propozycjami, jak Tunezja last minute, dzięki którym wczasy i wyjazdy do tego kraju stają się dostępne dla każdego. Ten kraj może się jednakowoż pochwalić nie jedynie ogromnymi kurortami i potężnymi miastami. W czasie wycieczki po tym kraju dobrze jest zatrzymać się chociaż na chwilę we wsi o nazwie El-Kef.

Panuje w niej spokojnie, a pomimo tego przyjezdni mogą tutaj skorzystać z wyjątkowych atrakcji. Co czeka na przybyszów, którzy pragną swoje wczasy w Tunezji wzbogacić o wizytę w wiosce El-Kef? Jednym z cenniejszych zabytków w tym mieście jest kazaba, wzniesiona na wzniesieniu znanym i służącym także za dobry punkt widokowy. Ciekawie prezentuje się tamtejsze muzeum regionalne, którego najważniejszym tematem są Beduini oraz ich życie. Szczególnie ciekawie prezentują się tu naczynia jak i tradycyjne warsztaty tkania. To właśnie temu tematowi turyści poświęcają dużo czasu.

El-Kef na brak zainteresowania narzekać nie może. Chociaż jest to niezbyt duża miejscowość, pensjonaty podlasie tutaj kwitnie bardzo dobrze. W rezultacie czego zaplecze turystyczne jest tu z roku na rok lepsze, a gościom coraz łatwiej jest znaleźć nocleg na terenie wyżej wspomnianej wioski.


Wzrasta liczba lokali gastronomicznych, gdzie przyjezdni mogą odkryć bogactwa tej wyjątkowej diety, jaką jest kuchnia tunezyjska. Z pewnością wakacje spędzone na jej terenie są świetną okazją do zakosztowania jej wyjątkowych specjałów. El-Kef ma też sprawnie działającą komunikacją. Z tej miejscowości można dzięki autobusom odbywać ciekawe wycieczki zarówno do Bizerty, jak i do Tunisu. Z pewnością miło będzie wynająć coś w nie aż tak komercyjnym i zatłoczonym kurorcie.

Tags: urlop, nocleg, wakacje, Muzeum