Ciekawe miejsca oraz atrakcje turystyczne w Gdańsku

Posted on 17/09/2018 4:21pm

Gdańsk to miasto, które urzeka perfekcyjną architekturą i mnogimi atrakcjami turystycznymi. Też bliska odległość od morza powoduje, że miasto to jest nadzwyczaj entuzjastycznie odwiedzane poprzez turystów z pełnej Europy. Wybierając się do Gdańska, naturalnie już wcześniej pożądane byłoby zastanowić się, które miejsca oraz atrakcje turystyczne pożądane byłoby zobaczyć w tym mieście.

atrakcje w Gdańsku
Author: grego1402
Source: http://www.flickr.com
Najpiękniejsze budowle bezsprzecznie odkryjemy na ulicy Długiej oraz Długim Targu, które wspólnie tworzą Trakt Królewski. Właśnie tutaj możemy podziwiać prześliczny Ratusz, a także słynną fontannę z Neptunem. Koniecznie warto zobaczyć także Bazylikę Mariacką, jaka znajduje się na ulicy Podkramarskiej oraz Latarnię Morską, jaka znajduje się na ulicy Przemysłowej. Gdańsk atrakcje turystyczne posiada perfekcyjne: www.mng.gda.pl/edukacja/zabytki-i-atrakcje-gdanska/. Miejscem, które przyciąga turystów, i także rodziny z dziećmi jest ZOO, a także spore rezerwaty przyrody. To właśnie w Gdańsku mieści się również słynna Stocznia Gdańska. Znaczące miejsca, jakie również należałoby odwiedzić, to przepiękny i niezwykły Trójmiejski Park Krajobrazowy, perfekcyjny Ogród Botaniczny w Oliwie, a także inspirujące Muzeum Bursztynu. Na pewno do atrakcji turystycznych przynależy także Zatoka Gdańska i słynny Żuraw Gdański, który wolno uznać za symbol miasta.centrum Gdańska
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
W Gdańsku regularnie odbywają się liczne festiwale muzyczne i kabaretowe, szczególnie w czasach wiosennych i letnich. Z pewnością wiosna i lato to najlepsze pory roku, w jakich pożądane byłoby odwiedzić to cudowne miasto. Zwiedzanie Gdańska w śliczną pogodę, na pewno będzie jeszcze bardziej przyjemne. Należałoby zabrać ze sobą przewodnik po mieście, w jakim odnajdziemy jeszcze dużo ciekawych miejsc, jakie pewno chętnie odwiedzimy. Taki przewodnik bez problemu odkryjemy w każdym sklepie turystycznym oraz sklepach z pamiątkami. Jest ona na tyle mały i poręczny, że bez kłopotu zmieścimy go w kieszeni czy torebce.

Tags: przewodnik, miejsca, Neptun, Żuraw Gdański