Belgrad na wyjazd weekendowy, czyli co trzeba zobaczyć w stolicy Serbii

Posted on 01/04/2022 7:15am

Każdy kolejny weekend to nowe plany, które można spełnić. Nie za każdym razem mamy chęć imprezować bądź leniuchować z pilotem w ręce. Czasami nachodzi nas pragnienie zrobić coś bardziej szalonego, na przykład odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy wyłącznie wyszukamy dobrą dla naszego portfela propozycję, bowiem nic bardziej nie cieszy, jak niekosztowne podróżowanie. Co odwiedzić w stolicy Serbii, gdy już uda nam się stanąć na jej ziemi?
Głównym punktem Belgradu jest niewątpliwie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy których rozciąga się piękny, wielki park. Fortyfikacje obejmują dwie twierdze, wieżę zegarową oraz Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To świetne miejsce, aby z wolna pospacerować, nim udamy się dalej, a mianowicie na ulicę Skadarlija, pełną knajpek, galerii i sklepów z pamiątkami, skąd przywieziemy upominki dla najbliższych . Stolica Serbii to również deptak Knez Mihailova, z przepięknymi rezydencjami oraz sklepami, które mogą nas zainteresować.

Jeżeli zaintrygowała Cię prezentowana w niniejszym wpisie tematyka, zobacz treść na stronie (https://www.warynski.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gdansk/), którą najprawdopodobniej też uznasz za przydatną.

Jeżeli lubimy zabytki powiązane z religią, nasze nogi powinny nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń jakie istnieją, a dokładniej do cerkwi Św. Sawy. Potem można odwiedzić kilka muzeów, ponieważ każda wycieczka ma być związana z rozwojem. Szczególnie polecane jest Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne, jak również niezwykle interesujące Muzeum Lotnictwa.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com


Tak naprawdę powinno znajdować się na początku, gdyż ukazuje odwiedzającym ok. dwieście eksponatów samolotów, które wzbudzają zainteresowanie i emocje (przejdź na stronę). Gdy na koniec mamy chęć odrobinkę się odprężyć, można pójść nad specjalnie utworzony, sztuczny zalew z ciągnącymi się przez 7 kilometrów plażami.
miasto
Author: Bill Benzon
Source: http://www.flickr.com
Każdy marzy o innym świata. Jedni oddadzą wszystko, aby zobaczyć Nowy Jork, inni marzą o podróży do Amsterdamu, kolejni zaś najchętniej skryliby się w przeuroczej wiosce na Mazurach, mając dość hałasu miasta.
Dobrze urzeczywistniać własne marzenia oraz udawać się choć na krótkie, weekendowe wypady, ponieważ to doświadczenia, a później wspomnienia są w życiu najistotniejsze. Na stare lata bowiem nie będziemy pamiętać, jak wiele imprez zrobiliśmy lub ile filmów obejrzeliśmy, ale każda wycieczka zapewne będzie w naszym sercu.

Tags: samoloty, świątynia, Serbia