Bałtyckie morze - idealne lokalizacje na urlop

Posted on 01/01/2022 7:15am

We współczesnych czasach świat stoi dla nas otworem. Jesteśmy w stanie wybrać się na wyprawę na przeciwny jej koniec, bez przymusu odkładania na to przez całe lata. Tanie linie lotnicze nas rozleniwiają, śródziemnomorskie plaże są na wyciągnięcie reki, w trakcie kilku godzin możemy się tam dostać, w cenie dwustu złotych. Jednak nie każdy lubi latać samolotem, nie każdy także preferuje skwar i letnią wodę w morzu. Mimo tych wszystkich profitów, nadal rzesze Polaków wyprawiają się co roku nad nasze morze. Na czym polega jego popularność?

pokój hotelowy nad morzem
Author: Greenland Travel
Source: http://www.flickr.com
Spójrzmy na zakwaterowanie - proponowane przez Sopot, Juratę czy Dąbki noclegi, są na najlepszym poziomie. Możemy zamówić sobie pokój internetowo, zapłacić wpisowe i mieć pewność, że będziemy mieli gdzie spać. Poza tym, są to przeważnie hotele znajdujące się niezwykle blisko plaży, z tego powodu nie powinniśmy obawiać się codziennych, długich spacerów nad wodę. A jeżeli o plażach mowa - ich stan poprawił się widocznie przez ostatnie dziesięć lat. Nie są już zaśmiecone, swoim standardem nie odbiegają od tych francuskich czy hiszpańskich. Temperatura w morzu jest z kolei fenomenalna - nigdzie indziej, przy tak pięknej pogodzie, nie otrzymujemy przy okazji takich wrażeń. Zimna bryza koi nasze ciała, chroniąc od gorąca, człowiek naprawdę czuje, że jest nad morzem - pełen artykuł.

Planujesz wypad na polskie plaże? Nic trudnego! Pierw wybierz miejscowość i odszukaj tam hotel, wpisując do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. "Dąbki noclegi" - pamiętajmy, im prędzej zarezerwujemy pokój, tym mniej za niego zapłacimy . Potem należy wybrać sposób podróży. Możemy pojechać tam swoim samochodem, pociągiem lub komercyjnym autokarem. W zależności od dystansu od naszego kurortu przeznaczenia, każda spisze się odmiennie. Jeśli wybieramy się z południowych terenów Polski, może warto by było wziąć samochód i po drodze przeznaczyć jeden dzień na zwiedzenie, np. Torunia? Wtenczas droga nie będzie nam się tak dłużyć.Bałtyk
Author: mariaaantonina
Source: http://www.flickr.com
Jednak jakąkolwiek metodę wybierzemy, każda będzie dobra, bowiem istnieje pełno połączeń z większości miast, prowadzących nad polskie morze. Jeżeli jako miejsce przeznaczenia wybieramy Dąbki noclegi - bachleda residence hotel zakopane nie sprawią nam kłopotu. Internet nas w tym wyręczy, nie będziemy nawet potrzebowali wykonać rozmowy. Dojazd jest bardzo wygodny z każdego miejsca. Ale najważniejsza jest aura - nad Bałtykiem człowiek wie, że jest nad morzem.

Tags: morze, pociąg, dojazd