Bagaż pakowany do samolotu a bagaż rejestrowany - czytaj na ten temat nieco więcej

Posted on 17/01/2021 7:36am

Każdy dorosły człowiek wchodzący na pokład samolotu pozostaje upoważniony do tego, żeby wnosić na pokład samolotu skrupulatnie wskazaną w konkretnych normach wymiar bagażu. Bagaż do samolotu może stanowić zarówno bagaż podręczny, jak i bagaż rejestrowany. Samoloty latające systematycznie pomiędzy określonymi lotniskami realizują również tzw. transport niestandardowy, który jest wykonywany w przypadku transportowania większych zwierząt czy jakiegoś rodzaju towarów.


samolot
Author: Jorge from Brazil
Source: http://www.flickr.com
Bagaż standardowy może być transportowany przez klientów linii lotniczych na pokład samolotu i leżeć niedaleko nich przez cały czas w trakcie lotu w wskazanym do niego miejscu. W jego skład wchodzi jedzenie, podstawowe przyrządy toaletowe, o ile nie są ostre oraz ręczniki czy chusteczki higieniczne (kliknij). Rolę bagażu położonego w zasięgu wzroku mogą wypełniać nawet wiązanki kwiatowe albo jakiegoś typu wrażliwe na uderzenia wyroby, których nie chcielibyśmy transportować w luku bagażowym, ale nie możemy zapominać o tym, że trzymanie przy sobie jednego z takich sprzętów, jeżeli będzie posiadał jakiś niewymiarowy kształt, może już uniemożliwić dopakowanie jedzenia, bowiem każdy typ bagażu włącza się do przewidzianego przepisami limitu przysługującego każdemu pasażerowi.

lotnisko
Author: Kentaro IEMOTO
Source: http://www.flickr.com
Trzeba również pamiętać, że istnieją odrębne zasady dotyczące ilości przewożonych płynów. Bez żadnych zastrzeżeń można, jednakże przewozić leki i jedzenie dla maluchów, które stać się, oczywiście, szczelnie zamknięte i zapakowane (zobacz). Zamiar transportu takiego rodzaju bagażu będziemy musieli, jednakże w każdym przypadku zgłosić przed wejściem do maszyny, najlepiej na kilka godzin przed wylotem lub już w czasie realizowania rezerwacji miejsc i dokonywania kupna biletu. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy mieć kłopot z wpuszczeniem na pokład.

Osobne (post daniela przepisy) dotyczą transportu bagażu , który musi zostać odnotowany.

Spodobały Ci się informacje zawarte w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.jk-busczesci.pl/category/scania) można przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które ukryte są w linku poniżej.

Przynoszony jest on do luku bagażowego i może posiadać szersze wymiary niż bagaż znajdujący się pod ręką podróżnych. Jako bagaż rejestrowany może być przewożony na przykład sprzęt sportowy, który stanowi chyba najbardziej popularny typ takiego bagażu. Generalnie wszystko to, co nie nie może być przewiezione w bagażu podręcznym powinno trafić do tego rejestrowanego, często dodatkowo płatnego – cenę podaje już konkretna linia lotnicza.

Tags: transport, bagaż, luk bagażowy