Awangardowy i naturalny sposób gotowania we własnej kuchni

Posted on 07/01/2018 1:31pm

Obecnie coraz częściej kuchenki na gaz i płyty grzewcze zastępowane są przez płyty indukcyjne.


Płyty na indukcję zamieniają energię w ciepło. Ale nie w płycie, a w dnie garnka. Są one bardzo nowatorskim rozwiązaniem.


Garnki do gotowania na parze indukcja
Author: Lukasz Badura
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych zalet płyt indukcyjnych wydaje się niskie wykorzystanie energii, o nawet 25 %. Urządzenie rozpoznaje wielkość garnka i wpasowuje się pole obszaru grzania do pola dna naczynia. Okres gotowania redukowany jest do 30%. Używając płyty indukcyjnej, zmniejszamy ryzyko oparzenia, gdyż jej powierzchnia nie nagrzewa się w trakcie gotowania. Z tego samego powodu utrzymanie takiej płyty grzewczej w czystości jest dużo prostsze aniżeli w przypadku zwykłych kuchenek. Kawałki jedzenia spadające na płytę podczas gotowania nie przyklejają się do niej. Nie powinniśmy także martwić się nalotem, który powstaje podczas długotrwałego używania kuchenki na gaz. Nikogo nie należy pouczać o plusach przygotowywania posiłku na parze. Od lat garnki do gotowania na parze cieszą się wielkim powodzeniem. Tam gdzie wykorzystywane są garnki do gotowania na parze indukcja okazuje się być wspaniałym uzupełnieniem ekologicznego i zdrowego stylu przygotowania posiłków.


kawiarki wykorzystywane w naszych mieszkaniach działają na kuchenkach gazowych oraz elektrycznych. Ale coraz częściej można spotkać płyty (skorzystaj z oferty na polipropylen spieniony- www.rokad.pl/pl/c/PCW-Spienione/21) na indukcję, które potrzebują innych kawiarek. Kawiarki na indukcję posiadają kilka parametrów charakterystycznych. Nade wszystko powinni mieć albo ferromagnetyczne dno lub muszą być wykonane ze metalu nierdzewnego.


Dodatkowo takie kawiarki muszą mieć właściwą budowę dna, które winno na całej powierzchni przywierać do kuchenki. Ostatnią istotną cechą jest średnica. By całkowicie otrzymać właściwy efekt, kawiarka wykorzystująca indukcji powinna mieć średnicę większą niż 9 centymetrów.

Tags: naczynia, bary, kawiarki, rodzaj, typ